Et stærkt hold og en stærk kultur

Vi er 20 kreative og kommunikatører, der i fællesskab løser opgaverne. Holdet spænder vidt fra strategi og konceptudvikling til tekst, journalistik, grafisk design, rentegning, projektledelse, planning og digitalisering. Et godt miks af unge og ældre. Vi kender hinanden og tør være os selv og fagligt uenige. Vi har meninger om mennesker og medier. Og så kan vi li’ hinanden, fordi vi i hverdagen også taler om det, der er vigtigt for os hver især.

Kontakt- og projektledelse

Tegnestue

Jacob Pedersen

Art Director

+45 7640 6406

jacob@mediegruppen.net

Camilla Riber

Grafisk designer

+45 7670 6422

camilla@mediegruppen.net

Camilla Hansen

Grafisk designer

+45 7670 6421

camillahansen@mediegruppen.net

Joan Ravn Høyerby

Grafisk designer

+45 7670 6420

joan@mediegruppen.net

Vibeke Johansson

Digital Art Director

+45 7640 6419

vibeke@mediegruppen.net

Signe Godske

Elev, mediegrafiker

+45 7640 6418

signe@mediegruppen.net

Administration

Redaktion

Mette Bernt

Kommunikationschef, Leder af strategisk kommunikation

+45 7640 6409

+45 5187 8712

bernt@mediegruppen.net

Jette Warrer Knudsen

Redaktionschef, redaktør Helse

+45 7670 6433

+45 6040 3839

jette@mediegruppen.net

Marianne Nørup

Redaktør Krop & Fysik

+45 2639 6026

marianne@mediegruppen.net

Kristine Buske Nielsen

Content- og magasinredaktør

+45 7640 6412

+45 2834 3267

kristinebuske@mediegruppen.net

Anne Katrine Bagai

Kommunikationsmedarbejder

+45 7640 6407

ak@mediegruppen.net

Carsten G. Johansen

Redaktør, Naturli

carsten@mediegruppen.net

Clara Edgar Jakobsen

Journalist

clara@mediegruppen.net

Mia Dyhre

Kommunikationsmedarbejder

+45 7640 6418

mia.dyhre@mediegruppen

Medieafdeling