Et stærkt hold og en stærk kultur

Vi er et hold af kreative og kommunikatører, der i fællesskab løser opgaverne. Holdet spænder vidt fra strategi og konceptudvikling til tekst, journalistik, grafisk design, rentegning, projektledelse, planning og digitalisering. Et godt miks af unge og ældre. Vi kender hinanden og tør være os selv og fagligt uenige. Vi har meninger om mennesker og medier. Og så kan vi li’ hinanden, fordi vi i hverdagen også taler om det, der er vigtigt for os hver især.

Kontakt og rådgivning

Kommunikation

Anne Mette Thrane

Magasinredaktør, kommunikationsrådgiver

+45 7640 6408

am@mediegruppen.net

Pia Smith Baun

Digital Content Redaktør

+45 7670 6434

+ 45 2679 3805

baun@mediegruppen.net

Jacob Bagai

Kommunikationsrådgiver

+45 28584835

bagai@mediegruppen.net

Jette Warrer Knudsen

Redaktionschef, redaktør Helse

+45 7670 6433

+45 6040 3839

jette@mediegruppen.net

Marianne Nørup

Redaktør Krop & Fysik

+45 2639 6026

marianne@mediegruppen.net

Kristine Buske Nielsen

Journalist

kristinebuske@mediegruppen.net

Carsten G. Johansen

Journalist og redaktør

2342 4254

carsten@mediegruppen.net

Design

Jacob Pedersen

Art Director

+45 7640 6406

jacob@mediegruppen.net

Anna Vibeke Johansson

Digital Art Director

+45 7640 6419

vibeke@mediegruppen.net

Camilla Riber

Grafisk designer

+45 7670 6422

camilla@mediegruppen.net

Joan Ravn Høyerby

Grafisk designer

+45 7670 6420

joan@mediegruppen.net

Signe Godske

Elev, mediegrafiker

+45 7640 6418

signe@mediegruppen.net

Kevin Kristensen

Webudvikler

+45 7640 6413

kevin@mediegruppen.net

Administration

Medieafdeling